header   

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Nedeľa
23. september. 2018

Sviatok má:
dnes: Zdenka
zajtra: Ľuboš, Ľubor
pozajtra: Vladislav
včera: Móric

IP:54.80.58.121.
ec2-54-80-58-121.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

TV vysielanie

Veľká noc 2017...
Aktuality

Aktuality
KLIK fotoalbum
          Na sviatky Veľkej noci sa už tradične pripravujeme nielen my v našej farnosti, ale aj ostatní veriaci 40- dňovým pôstom. Je to 40 dní zriekania sa, odriekania si niečoho alebo snaha polepšiť sa, dôvodov môže byť mnoho.
          Týchto 40 dní ubehlo ako voda a my sme sa postupne prehupli až do Veľkého týždňa, v ktorom sme slávili liturgie vopred posvätených darov. Na Zelený štvrtok sme si pripomenuli trpkú cestu nášho Spasiteľa prostredníctvom čítania strastí. My, obyčajní ľudia, neznesieme pichnutie špendlíkom, ale Jemu klincami pribili telo na kríž, nehovoriac o krížovej ceste, ktorú si musel vytrpieť. Na Veľký piatok sa ráno...          ...slávili Kráľovské hodinky a poobede o 17:00 hod. sme sa stretli na spoločnom pohrebe – na slávení Veľkej večierne s uložením plaščenice do hrobu. Plaščenicu na svojich pleciach niesol o. Jozef a spoločne s veriacimi raz obišli chrám, po ktorom uložili „Ježišovo Telo“ do hrobu, aby tam tri dni odpočívalo a na tretí deň, aby vstal zmŕtvych. Od tohto momentu uloženia plaščenice do hrobu mohli veriaci prichádzať do chrámu sa pomodliť, poďakovať alebo prosiť. Počas Bielej soboty sme tiež počúvali 15 čítaní, kde po 6-tom a 15-tom čítaní sme spievali verše. Vyvrcholenie sviatkov nastalo dnes ráno, keď sme si privstali a išli sláviť ten najkrajší moment – Zmŕtvychvstanie Ježiša Krista. Ráno o 5:00 hod. sa veriaci našej farnosti zišli v chráme, kde hlasným Kristus slávne vstal zmŕtvych! Alebo Christos Voskrese! oslávili Jeho vzkriesenie. Po utierni vzkriesenia nasledovalo posvätenie veľkonočných jedál. Aj keď počasie bolo dosť nepríjemné a mnohí sa navonok triasli od zimy, verím, že vo vnútri prežívali radosť a hrejivú lásku zo zmŕtvychvstalého Krista.

          Tak ako sa spieva v jednej piesni: „Hrob zostal prázdny, dnes v mojom srdci žije Pán, cítim, že sídli tam...“, tak Vám prajem aj ja, aby ste každý deň cítili Božiu lásku a Jeho prítomnosť

Júlia J

 Publikované: Nedeľa, 16.04. 2017 - 21:12:52 Od: jef
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Aktuality
· Ďalšie články od autora: jef


Najčítanejší článok na tému Aktuality:
100 + 1 dalmatíncov


Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 2

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok


Súvisiaca téma

Aktuality


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin