header   

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Sobota
20. október. 2018

Sviatok má:
dnes: Vendelín
zajtra: Uršuľa
pozajtra: Sergej
včera: Kristián

IP:54.161.77.30.
ec2-54-161-77-30.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

TV vysielanie

Leto s MSS Milpošan a ŽSS Milpošanka
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum

          Obdobie leta je vždy „plodné“ na rôzne festivaly a podujatia aj vo folklórnom svete. Sme veľmi vďační a radi, že sme sa na mnohých mohli zúčastniť aj my. Kalendár našich programov sa nám pekne zaplnil a už v júni sa začalo s vystúpeniami po blízkom i širšom okolí.
          Spevom sme obohatili stretnutie rodákov spojené s výročím obce Hankovce (okr.Bardejov). Pokračovalo „Čerešňobranie“ v Ražňanoch a tradične sme nechýbali ani na výročnej akcii našich susedov -„V Rožkovianoch na valale“. MSS Milpošan neodmietol pozvanie skrášliť svojím spevom aj „Dni MČ Košická Nová Ves“, s ktorej členmi domácej FSS Čorgov majú ...          ...už dlhoročne pekný folklórny vzťah. V júli sme si zaspievali na podujatí „Dzedovizeň-folklorni festival“, ktoré sa organizuje v Lipanoch, na mieste kde ožíva história, v objekte Hradisko. Tento mesiac bol bohatý aj na rôzne životné jubileá, ktoré obe skupiny na pozvanie spestrovali speváckymi vystúpeniami a gratuláciami.
          Počas júla prebiehala aj intenzívna príprava na jediný súťažný festival v našom okolí – „O gajdicu Andreja Mizeráka“ v Lúčke. A môžeme povedať, že bola naozaj svedomitá a priniesla svoje ovocie v podobe obsadenia prvých dvoch priečok v kategórii „spevácke skupiny“. ŽSS si odniesla 1.miesto a MSS 2.miesto, čo je naozaj veľký úspech, ale aj väčšia zodpovednosť a impulz k ďalším lepším výkonom. Nasledoval Pečovskonovoveský jarmok a zablahoželať a zaspievať sme boli aj na podujatí v Jakubovej Voli pri príležitosti uvedenia nového cd FS Voľančan.
          Nácviky neprestávali ani počas voľnejších dní. Ženská spevácka skupina zorganizovala sústredenie, počas ktorého pribudli do repertoára nové piesne. Bohatstvo našich babičiek v podobe piesní, ktoré nám zaspievali a odovzdali, sme využili a zostavili program na čepčenie nevesty. Ponuky na svadby stále prichádzajú a my sa tešíme, že môžeme svojím programom prispieť k zachovaniu tradície. Leto sme zavŕšili vystúpením na Hornotopľanskom jarmoku v Gaboltove na farme Busov (okr.Bardejov), kde sme ako účinkujúci mali možnosť osobne stretnúť aj naše folklórne hviezdy - tanečníka Petra Vajdu, Štefana Šteca či Ľudovú hudbu Martinky Bobáňovej z Terchovej.
          Je tu jeseň a my sa pomaly pripravujeme na akcie, ktoré nás čakajú. Môžeme prezradiť, že ani tohto roku nebude chýbať Štefanský ples a, ak Boh požehná, aj jedno vianočné prekvapenie.
          Všetky podujatia, ktoré sme spolu absolvovali boli naplnené veselou a radostnou atmosférou, načerpali sme my a veríme, že vďaka nám načerpali aj iní. Ďakujeme všetkým obciam za pozvanie, milé prijatie i pohostenie. Ako raz napísal Vincent Šikula: „Hudba vplýva na človeka a robí ho lepším“, tak veríme, že aj nás naše stretnutia pri speve robia lepšími, nielen spevákmi, ale aj ľuďmi.

Veronika AndraščíkováPublikované: Štvrtok, 28.09. 2017 - 19:59:46 Od: jef
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Milpošanka
· Ďalšie články od autora: jef


Najčítanejší článok na tému Milpošanka:
Oslava tradícií a folklóru na Milpoši


Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 0
Hlasov: 0

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok


Súvisiaca téma

Milpošanka


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin