header   

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Sobota
20. október. 2018

Sviatok má:
dnes: Vendelín
zajtra: Uršuľa
pozajtra: Sergej
včera: Kristián

IP:54.161.77.30.
ec2-54-161-77-30.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

TV vysielanie

Október - mesiac úcty k starším
Kultúra

Kultúra
KLIK fotoalbum
          Tak ako končí leto a začína jeseň, tak prichádza aj staroba. Pomaly, nenápadne a nedá sa jej vyhnúť. Človek sa ocitá v jeseni života a spomína na minulosť. Starnutie je zákonitý, nezvratný a prirodzený proces, ktorému podliehajú všetky živé organizmy, teda aj ľudia. Mesiac október sa nesie v duchu úcty k našim starším spoluobčanom, preto by mal byť pre nás všetkých pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. V tomto duchu sa prihovoril starosta obce prítomným  seniorom na stretnutí 14. októbra 2017 v sále polyfunkčného  objektu. ...
                   ...Vľúdne slová, krásne básne, veselé piesne a trefné vtipy sa niesli sálou KD, nakoľko nás opäť navštívili aj deti so svojimi učiteľmi  zo základnej a materskej školy v Milpoši.  Tí najmenší odhodlane vystúpili,  aby nám zaspievali a zatancovali známe ľudové piesne, ktoré si veľmi dobre pamätali aj tí skôr narodení. Deti ZŠ si pre našich domácich pripravili krásnu scénku a zmes piesní, do ktorých sme sa všetci s radosťou zapojili.
          V rámci tohto kultúrneho programu vystúpila aj folklórna skupina Milpošan, ktorá nám zaspievala a zahrala na akordeóne množstvo známych ľudových piesní, do ktorých sa zapojili všetci zúčastnení.
          Dievčatá z folklórnej skupiny Milpošanka zase pripomenuli prítomným svojim vystúpením ich mladosť v programovom šote "Čepčenie". Veru, nie jedna babka mala slzy na krajíčku oka pri spomienke na  krásne roky mladosti.
          Záver kultúrnej vložky už tradične patril piesni "Živite ľudije na blaho svita". Po tejto bodke za kultúrnym programom, nasledovala neoficiálna časť, ktorú duchovný otec Jozef otvoril modlitbou "Otče náš" a požehnal jedlá, ktoré sa  podávali. Potom nasledovali spomienky, piesne a družné debaty nemali konca-kraja.

          Bolo to krásne, hlboké a dojímavé.  Úsmevy a spokojnosť ovládla nielen seniorov, ale aj organizátora celého podujatia, ktorým bol Obecný úrad  v Milpoši. Pohostenie a darček si odniesol každý, kto neodmietol pozvanie na túto krásnu oslavu. Tým, ktorí sa nemohli zúčastniť, bude darček osobne doručený domov. Poďakovanie  patrí Obecnému úradu, učiteľom ZŠ a MŠ, pracovníkom v kuchyni, MSS Milpošan a ŽSS Milpošanka a všetkým, ktorí prijali pozvanie.

          V mene všetkých seniorov - veľmi pekne ďakujem!

Jeff

Publikované: Nedeľa, 15.10. 2017 - 19:47:12 Od: jef
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Kultúra
· Ďalšie články od autora: jef


Najčítanejší článok na tému Kultúra:
Október - mesiac úcty k starším...


Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 2

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok


Súvisiaca téma

Kultúra


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.08 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin