header   

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Pondelok
24. september. 2018

Sviatok má:
dnes: Ľuboš, Ľubor
zajtra: Vladislav
pozajtra: Edita
včera: Zdenka

IP:54.198.142.121.
ec2-54-198-142-121.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

TV vysielanie

Milpoš žije folklórom
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum
           Aj tento rok, už po piatykrát, MSS Milpošan a ŽSS Milpošanka v spolupráci s obcou Milpoš pripravili folklórno- fašiangové podujatie s názvom Tak sebe tu žijeme. Po minuloročnom ročníku nabitom množstvom kvalitných skupín  a súborov všetci očakávali, čím Milpošania prekvapia tento rok. A veruže prekvapili! Programom, ktorý pripravili, opäť zdvihli latku vyššie. Podľa slov množstva divákov to bolo to najlepšie, čo zatiaľ na Milpoši videli a  počuli.
           Úvod patril MSS Jazero z Rožkovan, ktorá rozprúdila tú správnu náladu. Po nich s pásmom Prekáračky vystúpili MSS Dubovičan a ŽSS Dubovičanka. Novinkou tento rok boli sólo vystúpenia heligonkárov – pánov Ladislava Mizeráka a Daniela Mizeráka. Veľmi milo prekvapil FS Voľančan, ktorý sa ...

                                            ...pasoval do úlohy „dudkových kmotrov“ dvoch CD nosičov MSS Milpošan a ŽSS Milpošanka. Vystúpenie Pastierskej muzičky patrilo k jedným z najemotívnejších. Zvuk fujár, píšťal, gajdice – to všetko bolo súčasťou vystúpenia 4 pánov, ktorým tlieskala celá sála. Postupne sa na pódiu vystriedali DFS Ňaršanka z Ražňan, MSS Ľucinske chlopi z Ľutiny, ŽSS Jazero z Rožkovan, FS Čorgov z Košickej Novej Vsi, FS Lazanka z Hankoviec.
           Záver patril domácim, ŽSS Milpošanke a MSS Milpošan, ktorí v priebehu roka 2017 vydali v spolupráci s ĽH Stana Baláža 2 CD nosiče – A za našu chižu, Narodilsja Isus Christos. Ich vystúpenie patrilo k vrcholu nádherného popoludnia. S hudobným doprovodom ĽH Stana Baláža, ktorí tiež prijali pozvanie na toto podujatie, si diváci mohli vypočuť ukážky piesní, ktoré sa na CD nachádzajú. Čerešničkou na torte bol krst týchto našich „dvojičiek“. Úlohy krstného otca sa zhostil starosta obce Milpoš, Ladislav Rabatin. Predtým, než pristúpil k samotnému krstu, nezabudol poďakovať a vyzdvihnúť kus roboty, ktorý naši folkloristi vydaním týchto dvoch CD urobili. Všetci z nich pracujú, alebo študujú, majú svoje rodiny, ale aj napriek tomu si našli čas, aby nahrali tieto CD a aj tak zachovali odkaz našich predkov.
           Po krste už pódium patrilo ĽH Stana Baláža., ktorí rozospievali celú sálu. Aj títo hudobníci sa presvedčili o tom, že to, čo sa hovorí o Milpošanoch, je pravda. Spievať a baviť sa Milpoš jednoducho vie! Stano Baláž pridal aj jedno pravdivé posolstvo: „ CD sa nevydávajú preto, aby sa kupovali, ale aby sa zachovali piesne a tradície.“ A presne toto bolo snahou aj našich folkloristov. Vydaním týchto CD chceli vyjadriť vďaku svojim predkom za dar, ktorý dostali do vienka a cítia povinnosť ho zachovať a rozvíjať.
           Tak ako raz povedal profesor Štefan Nosáľ: „Keby sa človek prestal snažiť byť ešte lepším, bola by to cesta späť.“ Tohtoročným podujatím sme naznačili, že sa snažíme byť z roka na rok lepší. Úspechy, ktoré MSS Milpošan a ŽSS Milpošanka dosiahli v roku 2017, napovedajú, že tento výrok môže byť aj ich mottom. A aby mu ostali verní, už teraz začínajú uvažovať nad tým, čo pre nás, divákov, pripravia o rok. Latku dvihnú určite opäť vyššie. To sľubujú už teraz.

Marcela Pillárová

Publikované: Pondelok, 05.02. 2018 - 14:19:46 Od: jef
 
Súvisiace odkazy
· Viac o Milpošanka
· Ďalšie články od autora: jef


Najčítanejší článok na tému Milpošanka:
Oslava tradícií a folklóru na Milpoši


Hodnotenie článku
Priemerné hodnotenie: 5
Hlasov: 2

Vynikajúci

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý


Možnosti

 Vytlačiť článok Vytlačiť článok


Súvisiaca téma

Milpošanka


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin