Oficiálne stránky obce Milpoš

Advent
Publikované: Pondelok, 04.12. 2017 - 08:00:50
Vec: Oznamy rímskokatolícke


KLIK fotoalbum
          Adventné obdobie je prvá časť liturgického roka katolíckej cirkvi. Je vymedzená 4 nedeľami pred sviatkom narodenia Ježiša Krista. Je to tiež obdobie duchovnej prípravy na Vianoce. Týmto dňom sa zároveň začína aj nový liturgický rok.
          Slovo advent pochádza z latinského slova „adventus“ a znamená príchod. Veriaci si v tomto období pripomínajú, že na svet príde Kristus. Pripravujú sa na slávenie historickej udalosti  s pred vyše 2000 rokov, keď sa narodil Spasiteľ....


          Obdobie adventu je typické svojou adventnou výzdobou. Chrámové rúcho v katolíckej cirkvi v advente je fialové. Jedným z adventných dekorácií je adventný veniec.  Veniec so štyrmi sviečkami je významným symbolom adventu. Sviečky sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ.
          Adventný veniec sme si aj my, veriaci rímskokatolíckeho obradu v Milpoši urobili nie len v interiéri Kostola Panny Márie Pomocnice Kresťanov, ale aj už druhý krát v dvadsaťjedenročnej histórii nášho kostola aj v exteriéry a to pred kostolom a Jaskyňou Panny Márie Lurdskej. Adventný veniec slávnostne posvätil modlitbou a svätenou vodou duchovný otec Miroslav Turčík a prvou adventnou nedeľou sa na ňom zasvietilo prvé svetielko symbolizujúce prvú adventnú nedeľu.

Mgr. Petríková Júlia

Tento článok si môžete prečítať na webe Oficiálne stránky obce Milpoš
http://www.milpos.sk

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.milpos.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=1836