Oficiálne stránky obce Milpoš

Mikuláš v chráme sv. Petra a Pavla
Publikované: Streda, 06.12. 2017 - 22:06:41
Vec: Oznamy gréckokatolícke


KLIK fotoalbum

          Ozajstnou predzvesťou blížiacich sa Vianoc je pre nás kresťanov, a najmä pre deti, sviatok sv. Mikuláša. Tento svätec si vyslúžil dodnes trvajúcu úctu svojim zbožným životom a štedrosťou, ochotou skryto obdarúvať tých, ktorí to potrebujú.        
           Aký by to bol Mikuláš, keby nás okrem zanechanej sladkosti v čižmičke na okne neprišiel pozdraviť aj do nášho chrámu sv. apoštolov Petra a Pavla. Naše deti, ba aj dospeláci, dobre vedia, že sa s ním môžu stretnúť každý rok 6. decembra na sviatok svätého Mikuláša, po svätej liturgii. Prekvapením pre deti bolo, že ...               ...sv. Mikuláš prišiel nečakane z choruša za zvuku zvončekov. Otec Jozef  a deti ho privítali a niektoré aj pekne zaspievali Mikulášovi, za čo im aj poďakoval a v rámci myrovania potom rozdával darčeky, povzbudivé slová i pohladenie pre deti, ktoré sa ho boja.         
         Tohto roku už mal aj obavy, či sa všetkým ujde z darčekového koša, lebo to už bola posledná zásielka.  Ale čo by to bol za Mikuláš, ak by to nezvládol. Aj tohto roku bolo balíčkov dosť.

 Mikulášska tradícia je u nás veľmi silná. Ochranca viery a patrón školákov, námorníkov, notárov a advokátov tak prežil i socializmus, ktorý podobným tradíciám rozhodne neprial. Nahradiť fúzatého svätca sa po roku 1989 nepodarilo ani Santa Clausovi, ktorý je všeobecne vnímaný ako komerčný symbol Vianoc.
        Sv. Mikuláš, ktorého sviatok si pripomíname, patrí k najobľúbenejším svätým.

JeffTento článok si môžete prečítať na webe Oficiálne stránky obce Milpoš
http://www.milpos.sk

Tento článok nájdete na adrese:
http://www.milpos.sk/modules.php?name=News&file=article&sid=1839