header

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
     
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Štvrtok
23. marec. 2017

Sviatok má:
dnes: Adrián
zajtra: Gabriel
pozajtra: Marián
včera: Beňadik

IP:54.146.135.173.
ec2-54-146-135-173.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

TV vysielanie

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

Oficiálne stránky obce Milpoš: Aktuality MŠ

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

news_home
Výlet Košice Alpinka
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          Dňa 14. júna 2016 nastal dlho očakávaný deň D. Ráno 7:30 sme všetci nastúpili do autobusu a cesta na dobrodružný výlet sa mohla začať. V autobuse vládla dobrá atmosféra a túžobne sme očakávali štart nášho výletu. Na Čermeli sme vystúpili z autobusu a za chvíľočku sme už nastupovali do vyše 130-ročnej parnej mašinky Katky, ktorá je najstaršia v strednej Európe. Pomalou jazdou sme sa kochali prekrásnou prírodou. Počas jazdy nám sprievodkyňa porozprávala zaujímavosti o parných mašinkách i o detskej železnici. Deti sa mali možnosť odfotiť v čiapkach s výpravcovským terčíkom. Vláčik nás vyviezol do rekreačného strediska Alpinka. Čakalo na nás indiánske dobrodružstvo. Údolie Manitou nám prostredníctvom zážitkového učenia sa, umožnilo zažiť neopakovateľnú atmosféru v indiánskej usadlosti. Privítali nás Indiánky, kde spoločne s deti oslávili slnko a prírodu. Potom sa deti rozdelili na skupiny a spolu s animátormi absolvovali rôzne aktivity. V teepe stanoch si deti vyrábali čelenky, šípy, vyskúšali si streľbu z luku i maľovanie na tvár. Následne sme sa presunuli na chutný obed a potom nás už čakal voľný program na detskom ihrisku. Pieskovisko, hojdačky, šmýkačky, nafukovací hrad, trampolína i množstvo bufetov na maškrtenie. Naspäť sme sa odviezli vláčikom na Čermeľ, kde nás už čakal p. Kravec s autobusom. Šťastlivo sme sa vracali domov, aj keď unavení z toľkých aktivít, ale s úsmevom na tvári a so spokojnosťou. Veď aj počasie nám prialo.

          Ďakujeme rodičom za spríjemnenie výletu humorom, vtipmi a skvelou náladou.

zast. riad. Karnišová


Správca: jef - Štvrtok, 23.06. 2016 - 20:28:58 (Zobraziť celý článok | 1822 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
MDD 2016 v MŠ a ZŠ
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          I. jún už neodmysliteľne patrí našim deťom. Aj tento rok sme pre nich zorganizovali krásne dopoludnie plné smiechu, hier a zábavy. No určite najväčším prekvapením bolo, keď na futbalové ihrisko, kde sme tento deň oslavovali, prišli dva krásne kone s doprovodom a deti tak mali možnosť vyskúšať si jazdu na nich. Tento fantastický deň nám svojou prítomnosťou spríjemnil aj pán starosta a tiež aj hosť – ujo rybár p. Ochotnický, ktorý nám ukázal, ako sa čistí - filetuje  kapor a pripravil nám priamo na mieste, chutné rybacie fašírky. Pán riaditeľ priniesol krásne makety rozprávkových postavičiek, na ktoré sa naše deti mohli hoc len na malú chvíľočku premeniť. Dopoludnie sme si spestrili aj rôznymi hrami, pri ktorých sme si precvičili našu šikovnosť, postreh, presnosť a. i. Pre deti bolo pripravené ešte jedno prekvapenie v podobe balíčkov so sladkosťami a hračkami.
          Trochu unavení, no zároveň šťastní sme sa presunuli do sály kultúrneho domu, kde na nás už čakali naše úžasné tety (kuchárka a pani upratovačky), s chutným guľášom. Takto výdatne posilnení a s úžasnými zážitkami, sme sa rozpŕchli do našich domovov a už teraz sa tešíme na takýto fantastický deň detí o rok.
p. uč. A. Šašalová
Správca: jef - Štvrtok, 02.06. 2016 - 15:07:21 (Zobraziť celý článok | 1434 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Beseda s ujom rybárom
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          Dňa 26. apríla sme v našej materskej škole privítali milú návštevu.  Po dohode s pánom Miroslavom Strakom, ktorý vedie s veľkým úspechom rybársky krúžok v základnej škole, nám dohodol stretnutie s ujom rybárom. Pán Ochotnický bol dlhoročným predsedom MO SRZ Sabinov a dlhoročným členom rady SRZ v Žiline. Rozprával nám, aké ryby sa nachádzajú v našom okolí, ako vyzerajú, čím sa živia, aký máme z nich úžitok, ako sa množia a mnoho ďalších užitočných informácií. Porozprával nám mnohé zaujímavosti nielen zo sveta, ale aj zo svojho života. Deťom sa ujo rybár veľmi páčil a dávali mu veľa otázok. Nakoniec si deti vlastnými rukami siahli na napodobeniny rýb, ktoré ujo rybár priniesol. Deťom sa návšteva uja rybára veľmi páčila a dúfame, že možno v budúcnosti niektorých rybárčenie chytí za srdce.
          V prvom rade sa chcem poďakovať p. Strakovi, že nám zabezpečil takú milú spoločnosť a poďakovanie patrí aj p. Ochotnickému, ktorý nás obohatil svojimi vedomosťami.

zast. riad. Karnišová


Správca: jef - Piatok, 29.04. 2016 - 18:20:36 (Zobraziť celý článok | 1245 bajtov | Hodnotenie: 5)
news_home
Meduška a Slávik 2016
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum

Poézia vytvára druhú prírodu,
prírodu ľudského srdca
 a ľudských zmyslov.
Jozef Hora

          V materskej škole sa zabávame, hráme a zároveň sa učíme aj pekne rozprávať, zapamätať si texty piesní, básničiek, hier, rozprávok, vystupovať...
          Dňa 13. 04. 2016 si v našej MŠ uskutočnila prehliadka v prednese poézie a spevu pod názvom „Meduška a Slávik 2016.“
Deti si tak vyskúšali, ako sa im ide vystupovanie pred kolektívom a rodičmi. Musíme pochváliť všetky detičky, ktoré sa svojej úlohy „malých recitátorov a speváčikov,“ zhostili na výbornú. Rodičia ich odmenili búrlivým potleskom a pre všetkých vystupujúcich bola nachystaná odmena v podobe krásneho diplomu a vecných prekvapení. Po skončení prednesu a spevu bolo pre deti a rodičov nachystané malé pohostenie.
          Už teraz sa tešíme na to, že o rok si zopakujeme túto milú akciu a uvidíme naše detičky v úlohe malých recitátorov a speváčikov.

p.uč. Šašalová


Správca: jef - Streda, 20.04. 2016 - 19:54:16 (Zobraziť celý článok | 1267 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Meduška
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          V mestskej Galérií v Lipanoch sa 6. 4. 2016 konal už 15. ročník regionálnej prehliadky v prednese poézie a prózy. Aj naša Materská škola sa tejto milej akcie zúčastnila a statočne ju reprezentovala Karolína Andraščíková, ktorá krásne bez trémy a najmenšieho zaváhania , zarecitovala  báseň od súčasnej autorky detskej poézie Alice Náhlikovej: Klebetnice. Za svoj recitačný výkon si vyslúžila od prítomných veľký potlesk. Každé dieťa bolo za svoje vystúpenie odmenené krásnou knihou, diplomom, odznakom so symbolom Medušky a sladkou odmenou. A kedže to bol jubilejný 15. ročník regionálnej prehliadky organizátori si prizvali milého hosťa  pána Jozefa Fabiána, ktorý sa prítomným prihovoril prostredníctvom svojich básni.
          Organizátori venovali prítomným učiteľkám z jednotlivých materských  škôl,  za ich námahu, trpezlivosť a čas, ktorú venovali deťom pri ich príprave a zapojenie sa do súťaže, krásnu malú darčekovú taštičku s pohárom medu. Za túto milú pozornosť ich samozrejme veľmi pekne ďakujeme.
          Veríme, že aj budúci ročník regionálnej prehliadky v prednese poézie a próze, bude taký úspešný ako tento ročný.

p.uč. Šašalová


Správca: jef - Utorok, 19.04. 2016 - 19:18:19 (Zobraziť celý článok | 1402 bajtov | Hodnotenie: 0)
90 článkov (18 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.03.2010

[ Viac ]

Počet ONLINE
Spolu: 23

Anketa
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2080

Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT

Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
23.03.2017
VlajkaUSD1.0786
VlajkaJPY119.36
VlajkaCZK27.021
VlajkaGBP0.86273
VlajkaHUF309.22
VlajkaPLN4.2685
VlajkaCHF1.0700
VlajkaRUB62.2001
VlajkaAUD1.4132
VlajkaCAD1.4387
Viac na webe NBS...

Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

KALKULAČKA
Kalkulačka
 

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin