header

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
     
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Streda
26. apríl. 2017

Sviatok má:
dnes: Jaroslava
zajtra: Jaroslav
pozajtra: Jarmila
včera: Marek

IP:54.196.108.20.
ec2-54-196-108-20.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

TV vysielanie

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

Oficiálne stránky obce Milpoš: Aktuality MŠ

Vyhľadávanie v tejto téme:   
[ Ísť na úvodnú stránku | Vybrať novú tému ]

news_home
Poďakovanie p. učiteľkám z MŠ od predškolákov
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
Na našej škôlke už zvoní zvonec,
že prišli prázdniny a už je koniec.

Budilo nás slniečko, čo na nebi svieti,
a nikto z nás sa nenazdal, že čas medzi hračkami tak rýchlo uletí.

Farebné dni plné dúhy schovali sa v poli,
a už prišiel nový čas, vychystať sa do školy.

Počkaj ešte slniečko, kým budeme pri tabuli stáť, ...


Pokračovanie ...
Správca: jef - Pondelok, 04.07. 2016 - 20:37:31 (Zobraziť celý článok | 1718 bajtov | Hodnotenie: 5)
news_home
Svätojánsky večer
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          Vedeli ste, že Svätojánska noc je európsky ľudový sviatok slávený v podvečer 24. júna, na sviatok Jána Krstiteľa. Nadväzuje na predkresťanské oslavy letného slnovratu. Typickým prvkom tejto noci sú svätojánske ohne, pálené na kopcoch. Tieto ohne sa preskakujú na získavanie sily a v niektorých častiach Európy sa z kopcov púšťajú koriace kolesá či sudy, ktoré symbolizujú putovanie slnka. K svätojánskej noci sa viažu aj kúzla aj čary, ale aj zber liečivých rastlín. Povráva sa, že v tento večer sa v skalách otvárajú skrýše s pokladmi. Aj naša materská škola si tento ľudový sviatok pripomenula dňa 20.júna 2016 a to milou akciou pod názvom „Svätojánsky večer“, ktorá sa konala v popoludňajších hodinách v areáli školy. Spoločne s rodičmi a s ich ratolesťami sme prežili pár hodín smiechu a zábavy. Spoločne sme si zasúťažili, zahrali si rôzne hry, športovali, hľadali poklad, smiali sa, zabávali a samozrejme nesmela chýbať ani grilovačka a kto mu všetkému nám hrala príjemná hudba až do večerných hodín.
          Veľké poďakovanie patrí p. Andraščíkovi a p. Semaníkovi za vypožičanie grilov. Ďalej poďakovanie patrí p. Rabatinovi za vypožičanie záhradného nábytku, p. uč.  Aničke za výrobu krásnych a chutných maffiniek pre rodičov a ich detí, osobitné poďakovanie patrí p. Gargalíkovi, ktorý nám pripravil chutné steaky na grilovanie a taktiež kolektívu MŠ, všetkým rodičom ktorí svojou skvelou náladou, humorom, zapájaním sa do súťaží a pomocou prispeli k tomu, aby sa toto popoludnie stalo výnimočným.

zast. riad. Karnišová


Správca: jef - Štvrtok, 23.06. 2016 - 20:31:29 (Zobraziť celý článok | 1821 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Výlet Košice Alpinka
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          Dňa 14. júna 2016 nastal dlho očakávaný deň D. Ráno 7:30 sme všetci nastúpili do autobusu a cesta na dobrodružný výlet sa mohla začať. V autobuse vládla dobrá atmosféra a túžobne sme očakávali štart nášho výletu. Na Čermeli sme vystúpili z autobusu a za chvíľočku sme už nastupovali do vyše 130-ročnej parnej mašinky Katky, ktorá je najstaršia v strednej Európe. Pomalou jazdou sme sa kochali prekrásnou prírodou. Počas jazdy nám sprievodkyňa porozprávala zaujímavosti o parných mašinkách i o detskej železnici. Deti sa mali možnosť odfotiť v čiapkach s výpravcovským terčíkom. Vláčik nás vyviezol do rekreačného strediska Alpinka. Čakalo na nás indiánske dobrodružstvo. Údolie Manitou nám prostredníctvom zážitkového učenia sa, umožnilo zažiť neopakovateľnú atmosféru v indiánskej usadlosti. Privítali nás Indiánky, kde spoločne s deti oslávili slnko a prírodu. Potom sa deti rozdelili na skupiny a spolu s animátormi absolvovali rôzne aktivity. V teepe stanoch si deti vyrábali čelenky, šípy, vyskúšali si streľbu z luku i maľovanie na tvár. Následne sme sa presunuli na chutný obed a potom nás už čakal voľný program na detskom ihrisku. Pieskovisko, hojdačky, šmýkačky, nafukovací hrad, trampolína i množstvo bufetov na maškrtenie. Naspäť sme sa odviezli vláčikom na Čermeľ, kde nás už čakal p. Kravec s autobusom. Šťastlivo sme sa vracali domov, aj keď unavení z toľkých aktivít, ale s úsmevom na tvári a so spokojnosťou. Veď aj počasie nám prialo.

          Ďakujeme rodičom za spríjemnenie výletu humorom, vtipmi a skvelou náladou.

zast. riad. Karnišová


Správca: jef - Štvrtok, 23.06. 2016 - 20:28:58 (Zobraziť celý článok | 1822 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
MDD 2016 v MŠ a ZŠ
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          I. jún už neodmysliteľne patrí našim deťom. Aj tento rok sme pre nich zorganizovali krásne dopoludnie plné smiechu, hier a zábavy. No určite najväčším prekvapením bolo, keď na futbalové ihrisko, kde sme tento deň oslavovali, prišli dva krásne kone s doprovodom a deti tak mali možnosť vyskúšať si jazdu na nich. Tento fantastický deň nám svojou prítomnosťou spríjemnil aj pán starosta a tiež aj hosť – ujo rybár p. Ochotnický, ktorý nám ukázal, ako sa čistí - filetuje  kapor a pripravil nám priamo na mieste, chutné rybacie fašírky. Pán riaditeľ priniesol krásne makety rozprávkových postavičiek, na ktoré sa naše deti mohli hoc len na malú chvíľočku premeniť. Dopoludnie sme si spestrili aj rôznymi hrami, pri ktorých sme si precvičili našu šikovnosť, postreh, presnosť a. i. Pre deti bolo pripravené ešte jedno prekvapenie v podobe balíčkov so sladkosťami a hračkami.
          Trochu unavení, no zároveň šťastní sme sa presunuli do sály kultúrneho domu, kde na nás už čakali naše úžasné tety (kuchárka a pani upratovačky), s chutným guľášom. Takto výdatne posilnení a s úžasnými zážitkami, sme sa rozpŕchli do našich domovov a už teraz sa tešíme na takýto fantastický deň detí o rok.
p. uč. A. Šašalová
Správca: jef - Štvrtok, 02.06. 2016 - 15:07:21 (Zobraziť celý článok | 1434 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Beseda s ujom rybárom
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          Dňa 26. apríla sme v našej materskej škole privítali milú návštevu.  Po dohode s pánom Miroslavom Strakom, ktorý vedie s veľkým úspechom rybársky krúžok v základnej škole, nám dohodol stretnutie s ujom rybárom. Pán Ochotnický bol dlhoročným predsedom MO SRZ Sabinov a dlhoročným členom rady SRZ v Žiline. Rozprával nám, aké ryby sa nachádzajú v našom okolí, ako vyzerajú, čím sa živia, aký máme z nich úžitok, ako sa množia a mnoho ďalších užitočných informácií. Porozprával nám mnohé zaujímavosti nielen zo sveta, ale aj zo svojho života. Deťom sa ujo rybár veľmi páčil a dávali mu veľa otázok. Nakoniec si deti vlastnými rukami siahli na napodobeniny rýb, ktoré ujo rybár priniesol. Deťom sa návšteva uja rybára veľmi páčila a dúfame, že možno v budúcnosti niektorých rybárčenie chytí za srdce.
          V prvom rade sa chcem poďakovať p. Strakovi, že nám zabezpečil takú milú spoločnosť a poďakovanie patrí aj p. Ochotnickému, ktorý nás obohatil svojimi vedomosťami.

zast. riad. Karnišová


Správca: jef - Piatok, 29.04. 2016 - 18:20:36 (Zobraziť celý článok | 1245 bajtov | Hodnotenie: 5)
92 článkov (19 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.03.2010

[ Viac ]

Počet ONLINE
Spolu: 10

Anketa
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2097

Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín


Počasie
Počasie Sabinov - Svieti.com
Fáza mesiaca

SATELIT

Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
25.04.2017
VlajkaUSD1.0891
VlajkaJPY120.34
VlajkaCZK26.771
VlajkaGBP0.84928
VlajkaHUF311.70
VlajkaPLN4.2273
VlajkaCHF1.0826
VlajkaRUB61.0111
VlajkaAUD1.4454
VlajkaCAD1.4790
Viac na webe NBS...

Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

KALKULAČKA
Kalkulačka
 

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.19 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin