header   

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Utorok
18. február. 2020

Sviatok má:
dnes: Jaromír
zajtra: Vlasta
pozajtra: Lívia
včera: Miloslava

IP:3.234.208.66.
ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

DHZ
Dobrovoľný
hasičský zbor

dhz.milpos.sk

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

TV vysielanie

Vitajte na oficiálnej stránke
obce Milpoš


Obec Milpoš

Tak sebe tu žijeme

Text

news_home
Činnosť rybárskeho krúžku
Informácie

Informácie
KLIK fotoalbum
          Tak ako po iné roky Základná škola v Milpoši v spolupráci s miestnou  organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Sabinov zabezpečila činnosť rybárskeho krúžku aj v školskom roku 2019/2020.
          Činnosť krúžku prebieha podľa stanoveného plánu práce a metodickej príručky pre vedúcich záujmových útvarov mladých rybárov. Úlohou krúžku je podporovať deti zanietené pre rybárstvo, ktorým učarovala rybačka a všetko, čo je s ňou spojené.
Mladí rybári sa stretávajú v učebni pri OcÚ  každú sobotu. Tu sa oboznamujú nielen so zákonmi  a predpismi, ale aj s tým, čo je to vlastne rybársky zväz a ako funguje naša miestna organizácia. Deti sa učia základy rybárčenia, ako naväzovanie háčikov, od ...
Pokračovanie ...
Správca: jef - Nedeľa, 22.12. 2019 - 21:40:44 (Zobraziť celý článok | 2561 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Mikuláš 2019 v MŠ
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
          Piatok  6. december bol dňom výnimočným, hlavne pre naše deti. Túžobne očakávali veľmi vzácnu návštevu a to nie hocijakú. Zavítal k nám Mikuláš s košom plným sladkostí a obrovskými vrecami hračiek.
          Krásnym spevom a básničkami sme ho privítali. Každé dieťa Mikuláš obdaril balíčkom plným dobrôt. Potom začal rozbaľovať tajomné vrecia, z ktorých vyberal nové hry, autíčka, bábiky, knihy a pod. Rozžiarené očká, úsmev na tvári a radosť neskrývalo žiadne dieťa.                                                       
          Za tento výnimočný deň sa srdečne chceme poďakovať Mikulášovi a jeho pomocníkom „škriatkom“ , ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili na atmosfére tohto krásneho dňa. Špeciálne sa chceme poďakovať p. Petríkovi, p. Andraščíkovej a p. Gargalíkovi za ich ochotu a spoluprácu.

Krásne pokojné a požehnané sviatky praje kolektív MŠ.


Správca: jef - Sobota, 21.12. 2019 - 20:05:53 (Zobraziť celý článok | 1132 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Milpošanka na nakrúcaní Zem spieva
Milpošanka

Milpošanka
KLIK fotoalbum
          Už od verejnej nahrávky Rádia Regina Východ, ktorá sa konala v našej obci v júni 2019, sa naša spevácka skupina pohrávala s myšlienkou prihlásenia do šou Zem spieva. Povzbudil nás k tomu osobne aj pán Milan Rendoš, hudobný redaktor Slovenského rozhlasu, a tak sme ako jedna z mála skupín dostali osobitné pozvanie z produkcie, aby sme sa na kasting prihlásili.
Zem spieva je veľkolepá folklórna šou, ktorá ctí tradície našich predkov, ukazuje krásu, pestrosť a hodnotu slovenského folklóru i slovenskej krajiny. Tento rok sa koná už jej tretí ročník. My sme sa so svojím pásmom šarišských ľudových piesní predstavili na kastingu v Starej Ľubovni. Už tam nás boli...
Pokračovanie ...
Správca: jef - Pondelok, 09.12. 2019 - 18:16:04 (Zobraziť celý článok | 1891 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Mikuláš 2019
Aktuality

Aktuality
KLIK fotoalbum
          Už tradične sme sa pri príležitosti sviatku sv. Mikuláša stretli v nedeľu 8.12. pred kultúrnym domom v Milpoši. Za prítomnosti obyvateľov obce vystúpili žiaci materskej a základnej školy s programom, ktorý prítomní odmenili potleskom. ,,Školkariky,, nás vo veľmi peknej scénke oboznámili s okolnosťami narodenia Krista, zarecitovali a zaspievali koledy. V školskom programe zazneli piesne i hovorené slovo. Premiéru mali žiaci zo speváckeho krúžku pod názvom Hlások, ktorí zaspievali pieseň Narodil sa Kristus Pán. V závere programu vystúpili spevácke skupiny Milpošan a Milpošanka, ktorí nás potešili svojim spevom. V chladnom počasí sme sa mohli zohriať čajom. Čaj bol k dispozícii počas celého predstavenia. Najviac očakávanou postavou programu bol určite Mikuláš, ktorý k nám nakoniec zavítal a deti odmenil balíčkom sladkostí. Niektoré deti  využili možnosť zaspievať či zarecitovať Mikulášovi a mikulášsky balíček bol o to cennejší.
          Sme v čase adventu a očakávania veľkej udalosti. Užime si to v zdraví a vzájomnom porozumení, aby sme sa, o pár týždňov, mohli z celého srdca tešiť.

Sontag, riad. ZŠ
Správca: jef - Pondelok, 09.12. 2019 - 17:46:29 (Zobraziť celý článok | 1366 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Mikuláš v našom chráme...
Oznamy gréckokatolícke

Oznamy gréckokatolícke
KLIK fotoalbum

          Čím je známy 6.december? Všetci maličkí by Vám to vedeli s radosťou povedať. Deň, kedy sa všetky deti nevedia dočkať na ten moment, kedy príde medzi nich ten štedrý sv. Mikuláš. Deň, kedy žiaria všetky detské oči, ale žiaria najmä detské čisté duše. Ani tento rok nezabudol a dokázal nájsť cestu k nám do farnosti Milpoš, aj keď sa naše liturgie teraz slúžia v náhradných priestoroch – v Dome nádeje. Prišiel, povzbudil, pripomenul svoje dôležité poslanie, ale hlavne nezabudol aj obdarovať a potešiť našich najmenších, ale aj o niečo väčších. Sladký balíček, ktorý sv. Mikuláš so sebou priniesol vyčaril úsmev na detských tvárach. Veríme, že radosť nebola len vonkajším prejavom, ale že ju deti naozaj v srdci aj úprimne prežívali.
          Príbehov o Mikulášovi je mnoho... Azda jeden najznámejší príbeh hovorí o tom, že biskup Mikuláš zdedil veľký majetok po smrti svojich rodičov a rozhodol sa ho venovať chudobným. Robil to však spôsobom, aby nikto nevedel, kto je darcom. Dokonca aj trom dievčinám počas troch nocí nosil tajne na okno chalupy peniaze, aby sa mohli vydať. Jeho štedrosť a pomoc je známa až dodnes a preto sa zvykne na sviatok sv. Mikuláša obdarúvať iných.

Júlia S.


Správca: jef - Sobota, 07.12. 2019 - 18:52:05 (Zobraziť celý článok | 1441 bajtov | Hodnotenie: 0)
1142 článkov (229 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.03.2010

[ Viac ]

Počet ONLINE
Spolu: 38

Anketa
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2825

Oznamy občanom
Kalendár zberu odpadov

Cest. poriadok Milpoš

PARTE


Folklór z Milpoša

Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca

SATELIT

Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín


Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
18.02.2020
VlajkaUSD1.0816
VlajkaJPY118.70
VlajkaCZK24.898
VlajkaGBP0.82985
VlajkaHUF334.83
VlajkaPLN4.2746
VlajkaCHF1.0619
VlajkaRUB68.9685
VlajkaAUD1.6195
VlajkaCAD1.4345
Viac na webe NBS...

Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!

KALKULAČKA
Kalkulačka
 


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.45 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin